PDA

Επιστροφή στο Forum : ΕΚΔΗΛΩΣΗ για τα 10 χρόνια του ρεμπέτικου φόρουμ και τον 1 χρόνο της κλίκας

Τάσος
08.05.2006, 23:18
Καλή ιδέα και διευκολύνει!

admin
08.05.2006, 23:27
Αγαπητοί φίλοι,

Η εκδήλωση για τα <font size="+1"><font color="0000ff">10 χρόνια</font></font> του ρεμπέτικου φόρουμ και τον <font size="+1"><font color="0000ff">1 χρόνο</font></font> της κλίκας θα γίνει στις

<center><font size="+1"><font color="ff0000">28 του Μάη, ημέρα Κυριακή και ώρα 13.00</font></font></center>
το μεσημέρι στην ταβέρνα «ΑΛΛΗ ΣΚΑΛΑ» που βρίσκεται στην οδό Σερίφου αριθμός 57, στα Καμίνια του Πειραιά. Η εκδήλωση θα έχει επίσημο, επετειακό χαρακτήρα. Η τιμή για κάθε άτομο είναι 20 ευρώ και περιλαμβάνει φαγητό και άφθονο κρασί. Δηλώσεις συμμετοχής στο email [email protected] ([email protected]) μέχρι τις 23 του Μάη. Επειδή η χωρητικότητα της ταβέρνας είναι περιορισμένη και αναμένεται μεγάλη προσέλευση, θα κρατηθεί σειρά προτεραιότητας.
Θερμή παράκληση, οι δηλώσεις συμμετοχής από κάθε φίλο του φόρουμ και της κλίκας να περιορίζεται στα δύο άτομα, ώστε να συμμετάσχουν όσοι περισσότεροι φίλοι γίνεται.

<center>http://www.rembetiko.gr/forum/messages/53/102892.jpg</center>

Ιωάννα
09.05.2006, 16:12
Ααααααααα !!!!!! Η καλύτερη επιλογή ! Το καταπληκτικό -κι από αισθητική αλλά και από κρασί και μάσα μαγαζί- του φίλου μου του Μαρκοζάνη, ήταν η πιο εξαιρετική ιδέα!

Αντμιν, να μη σου στέλνουμε μέιλ, εδώ να δηλώνουμε παρουσίες. Και μάζεψέ τες συγκεντρωτικά, στο πρώτο, το δικό σου ποστ, να βλέπουμε και τους συνδαιτυμόνες μας...

1. Ιωάννα &#40;2 άτομα&#41;

&#40;Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/ην Ιωάννα 09 Μάιος, 2006&#41;

ΓΙΩΡΓΟΣ
09.05.2006, 18:06
Φανταστική ταβέρνα κοντά στο σπίτι μου. Δεν έχω πάει αλλά φίλοι μου που ρώτησα μου είπαν τα καλύτερα.
ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΓΙΩΡΓΟΣ 2 ΑΤΟΜΑ

Γιώργος
09.05.2006, 23:56
Μεσα κι εγω και πιστευω να ειναι μαζι μου δυο φιλοι,
ο Παναγιωτης που τραγουδαει και ο Μανος που &#34;γρατζουναει&#34; ακκορντεον ...

Γ.Παπαγεωργιου αφου μενεις κοντα ετοιμασε τιποτα καναπεδες
ή τιποτα στρωματα για τους σουρωμενακηδες ...
http://www.rembetiko.gr/forum/clipart/biggrin.gif

ΓΙΩΡΓΟΣ
10.05.2006, 16:23
Οτι θέλεις συνονόματε. Φέρε εσύ τσικουδιά καλή και τα άλλα άστα επάνω μου

Γιώργος
10.05.2006, 22:44
Οπου Γιωργος και μαλαμα !!

Ξια μου εμενα για τσικουδια ...
Βεβαια αμα φερω εσενα θα ζηλεψουνε καμμια 20ρια αλλοι αλλα θα δουμε πως θα τα βολεψουμε ...

Τάσος
10.05.2006, 23:30
Αμάν!Και είμαι σε δίαιτα &#40;και απο το αλκοόλ&#41; μετά το ξεχείλωμα του Πάσχα...Αρα θα είμαι ο μόνος ξενέρωτος που δεν θα πίνει;&#40;Με την ευκαιρία,υπήρχε κανένας παλιός ρεμπέτης που δεν έπινε αλκοόλ;&#41;

Πάνος
11.05.2006, 02:16
Ουστ, ξενέρωτε... εγώ έχω επενδύσει πολλά χρήματα για να φτιάξω τούτη δω την μπυροκοιλίτσα:
και σέξυ είναι, και συμβάλλει ουσιαστικά στο παίξιμο και την ακουστική μπουζουκιού/μπαγλαμά ΚΑΙ δε σου βγαίνει κανείς σε τζαρτζάρισμα.http://www.rembetiko.gr/forum/clipart/biggrin.gif Πάντως, Τάσο, σε σπιτικιά ρακή πριν και μετά το φαγητό δε μπορείς να αντισταθείς.

Δυστυχώς δε θα μπορέσω να σας κάνω παρέα στην μάζωξη. Θα σαπίζω εδώ χάμω μπροστά στην οθόνη του πισιού μου... θα πιώ ένα ποτήρι στην υγειά του ρεμπετοασκεριού - Καλά να περάσετε!

Πάνος

υγ - εννοείται πως από τη μάζωξη θα προκύψει ώντειο-βύζουαλ υλικό το οποίο αναμένουμε...

ΓΙΩΡΓΟΣ
11.05.2006, 13:01
Φέρε ένα γαλόνι να το πιούμε όλοι μαζί στην ταβέρνα. Δεν σου είπα ΝΑ ΜΟΥ ΦΕΡΕΙΣ αλλά ΦΕΡΕ ΤΣΙΚΟΥΔΙΑ ΚΑΛΗ, εννοώντας να την πιούμε στην ταβέρνα ολοι μαζί για .....ορεκτικό.

Γιώργος
11.05.2006, 20:52
Τωρα με το γαλονι με μπερδεψες ...
http://www.rembetiko.gr/forum/clipart/lol.gif
πειραζει να φερω ενα διλιτρο μπουκαλι ας ειναι και πλαστικο ;;

Προς Π.Καραγιωργο : θα εισηγηθω την αποπομπη σου ως στελεχους,
αν απουσιαζεις απο τη μαζωξη !!

Πάνος
11.05.2006, 22:10
Γιώργη, δεν απαλεύεσαι μπλιό - δε μου&#39;φτανε μπάρε μου πως θα ξομείνω παέ, μόνο με ταραχάς κιόλας!

Λυπητερά λυπητερά θα πα να σκάψω μνήμα,
να βάλω το κορμάκι μου κι έχετε σεις το κρίμα...http://www.rembetiko.gr/forum/clipart/val003.gif

Άλλη φορά κοπέλια - οι εδώ θα με κρεμάσουν απ&#39;τ&#39;αφτιά αν ξαναφύγω πριν τον Ιούλη... Πιείτε μια και για μένα.

ΓΙΩΡΓΟΣ
12.05.2006, 16:58
Οταν λέω γαλόνι, εννοώ πεντογάλονο. &#40;5 ΚΙΛΑ&#41;

Πάνος
12.05.2006, 17:06
http://www.rembetiko.gr/forum/clipart/rofl.gif Παιδιά, καλλίτερα να αφήσετε τις ρακές για ΜΕΤΑ την &amp;#182;λλη Σκάλα... Κάποιοι παίζουνε κιόλας -γκουχ γκουχ-...

ΓΙΩΡΓΟΣ
13.05.2006, 09:00
Γιατί ρε φίλε Πάνο? Πειράζει να πιούμε λίγη τσικουδιά πριν το φαγητό για να μας ανοίξει λίγο και ο λαιμός ντε για να μπορέσουμε να τραγουδήσουμε? Η τσικουδιά είναι ένα κι ένα για τους κακοφωνίξ.

grigoris
13.05.2006, 12:04
Νοερα μαζι σας..απο το ΝΙΟΥ ΓΙΟΡΚΙ..!
Καλη διασκεδαση...!

Κώστας
13.05.2006, 23:52
Προσπαθησα απο το mail αλλα επειδή δεν ξέρω αν τα κατάφερα δηλώνω και απο εδώ τη συμμετοχή μου στην εκδήλωση...!
Ελπίζω ο admin να λάβει υπ&#39; όψην του το μήνυμα και να μην βρεθώ προ απροόπτου,άλλωστε μόνος μου θα έρθω οπότε δε νομίζω να μην χωράω...
Admin αν μου επιβεβαίωνες τη συμμετοχή μου θα με υποχρέωνες,ευχαριστώ!

giorgos*
14.05.2006, 09:36
Μεσα κι εγω &#40;ατομα 2&#41;!!!!!
Ειναι η ωρα καλη και εχω και διορη αδεια μετα διανυκτερευσεως!!!!

Γιατρός
14.05.2006, 13:04
Σας ζηλευω και στεναχωριεμαι που δεν θα μπορω να ειμαι στην παρεα σας.Βλεπετε,η μαμα πατριδα με εστειλε πολυ ψηλα.Θα περιμενω να ανεβασετε φωτοφραφιες και ακουστικο υλικο να παρω και&#39;γω μια μικρη γευση...κρασομεζεδων και επιδεξιων πενιων.Καλα να περασετε!!!!!!!!!!!!

Με εκτιμηση,Ιατρός απο Γκατζολία.............!!!!

admin
14.05.2006, 16:26
Φίλε Κώστα, δεν έλαβα κάποιο email, αλλά επειδή έχεις πρόβλημα καταχωρώ τη συμμετοχή σου και από εδώ &#40;1 άτομο&#41;. Θα παρακαλέσω τους φίλους να δηλώνουν τη συμμετοχή τους με email για να μην υπάρξει κάποια περίπτωση απροσεξίας. Στο email για την κράτηση θα παρακαλούσα να αναγράφεται και το όνομα στο οποίο θα γίνει η κράτηση καθώς και ο αριθμός των ατόμων.
Επιπλέον, αν κάποιος φίλος έχει δηλώσει τη συμμετοχή του και για κάποιο λόγο αδυνατεί να έρθει θα παρακαλούσα να μου το γνωστοποιήσει με email ώστε να δοθεί το τραπέζι σε κάποιον άλλο....

Ιωάννα
14.05.2006, 18:22
Ο άντμιν επιμένει για τα μέιλ &#40;και ας χάνονται!&#41;.
Ας είναι... Ας βρεθούμε προ εκπλήξεως με τους συνδαιτυμόνες μας λοιπόν.

Αρχικά, έπεσε πολλή παραφιλολογία για το θέμα, μα εδώ δεν είδα ενθουσιασμό συμμετοχής και σκέφτηκα πως θα &#39;μαστε μόνοι με τον Γιώργο Βαβ., τον Τάσο&#39; Μ&#40;π&#41; και τον &#34;Τζουανάκο&#34;!!!
--- Ευτυχώς που θα είναι και ο Μαρκοζάνης για να ρίξει κανα χορό ! http://www.rembetiko.gr/forum/clipart/wink.gif

Τάσος
14.05.2006, 21:37
Ώπα Ιωάννα! Αφαίρεσε παρένθεση,λέω.

Νίκος
14.05.2006, 23:22
Γενικέ Αδμίνορα, μάλλον ήγκηκεν η ώρα να ειδοποιείσης όσους ήδη έστειλαν ημέηλ για το οκέυ ή μή. Και αν, Ιωάννα, είμαστε μόνο οι πέντε μας δεν πειράζει, μάλλον καλά θα περάσουμε και έτσι.

Άσχετο: κάποιος Αμερικάνος ψάχνει να αγοράσει 78ρηδες με ελληνική μουσική. Άν ξέρει κανείς κάτι, ας σφυρίξει.

Γιώργος
14.05.2006, 23:48
Ε οχι και μονοι Ιωαννα ... μια χαρα θαμαστε !!
Δεν καταλαβα ....
Αν ειναι και ο Καλαφατης με την κιθαρα του, θαμαστε ταμαμ !!

Ωστοσο ο αντμιν μπορει να ενημερωσει τι συμμετοχες εχουμε ως τωρα αναφερωντας τον αριθμο μονο ...

admin
14.05.2006, 23:56
Όσοι έχουν στείλει email είναι εντάξει. Έχουμε θέσεις ακόμη, αλλά καλό θα είναι όσοι έρθουν να βιαστούν για να υπάρχει σιγουριά. Ο Καλαφάτης είπε ότι θα είναι. Οι μουσικοί πάντως θα είναι αρκετοί. Για περισσότερα σε λίγες μέρες...

Μαργιάννα
15.05.2006, 04:51
Μπράβο παιδιά για την ιδέα, καλά να περάσετε κι εγώ από τα ξένα νοερά μαζί σας.

Μη ξεχάσετε περιμένουμε ντοκουμέντα της βραδυάς!

admin
16.05.2006, 13:54
Ευχαριστούμε όλα τα παιδιά για τα καλά τους λόγια. Την επόμενη φορά ελπίζω να είναι μαζί μας, όλοι όσοι δεν θα μπορέσουν να έρθουν σε αυτή τη μάζωξη.
Πρέπει να πω ότι αυτή η εκδήλωση έχει πιο επίσημο χαρακτήρα από τις υπόλοιπες μιας και γιορτάζουμε τα 10 χρόνια του φόρουμ αλλά και τον 1 χρόνο του περιοδικού. Για το λόγο αυτό, θα υπάρχει καταρχήν ένα μουσικό &#34;πρόγραμμα&#34;. Παρόλα αυτά συστήνω στους φίλους να βάλουν στο αυτοκίνητό τους και το μπουζούκι διότι όλα μπορούν να συμβούν.

Θα παρακαλούσα για μία ακόμη φορά αν υπάρξει κάποια περίπτωση κωλλύματος ενός φίλου και δεν μπορέσει να έρθει, να με ειδοποιήσει στο [email protected]
Τέλος, να αναφέρω ότι οι δηλώσεις συμμετοχής είναι αυστηρές. Δηλαδή δεν θα μπορέσει κάποιος φίλος που έχει δηλώσει 2 άτομα να φέρει και κάποιον άλλο, απροσκάλεστο, διότι στο κάθε τραπέζι θα υπάρχει ονομαστικά η λίστα των καθισμάτων.

Παναγιώτης
16.05.2006, 14:30
Πόσες θέσεις έχουν προβλεφθεί για τη ρεμπετογιάφκα των Καμινίων;

admin
16.05.2006, 16:42
Το μαγαζί χωράει 90 - 100 άτομα και το επιλέξαμε για να φτιάξουμε ένα ζεστό περιβάλλον όπως αρμόζει στην παρέα μας και όχι μία αχανή αίθουσα στην οποία θα χανόμασταν από τη μεγάλη απόσταση.
Ρίξτε μια ματιά στην παρουσίαση της ταβέρνας που είχε γίνει στην κλίκα:
http://www.klika.gr/cms/index.php?option=com_content&amp;task=view&amp;id=190&amp;Item id=43

ΓΙΩΡΓΟΣ
16.05.2006, 17:20
Αγαπητέ admin. Σήμερα ΤΡΙΤΗ 16 ΜΑΪΟΥ 2006 σου έστειλα και e-mail για κράτηση 2 θέσεων. Σε παρακαλώ απάντησέ μου έαν το έλαβες.

ΓΙΩΡΓΟΣ
16.05.2006, 17:23
Ιωάννα γειά σου. Επειδή ίσως γίνει κάποιο μπέρδεμα, να με αναφέρεις ως ΓΙΩΡΓΟΣ, ο ανηψιός του ΤΖΟΥΑΝΑΚΟΥ.Δεν παρεξηγήθηκα, τιμή μου που είχα θείο το Σταύρο Τζουανάκο, αλλά μη γίνει κάποια σύγχιση και μπερδευτούμε.
Πάντως σε ευχαριστώ.

admin
16.05.2006, 23:28
Αισίως σήμερα φτάσαμε τους 100 φίλους που δήλωσαν συμμετοχή στην εκδήλωση. Δυστυχώς δεν μπορούν να χωρέσουν άλλοι στο μαγαζί γι&#39; αυτό θα σας παρακαλούσα να μη στέλνετε άλλα email.
Θερμή παράκληση &#40;για μία ακόμη φορά&#41; αν κάποιος φίλος ακυρώσει τη συμμετοχή του να με ειδοποιήσει οπωσδήποτε με email ή στο 6944551381

Ιωάννα
23.05.2006, 18:36
Ελπίζω, να με υπολόγισες...&#40;και χωρίς μέιλ&#41;. Πρώτη δήλωσα συμμετοχή !
Κανα νέο πικάντικο; Καμια &#34;πιασάρικη έκπληξη&#34; από το μέτωπο;
Ή όλα εκεί θα τα δούμε;

admin
23.05.2006, 18:45
Υπομονή και θα δεις....

Αρης
24.05.2006, 12:32
Για όσους δεν ξέρουν το μαγαζί και δεν έχουν χάρτη.
Μέσω της Πειραιώς, ερχόμενοι από Αθήνα προς Πειραιά, περνάμε τη διασταύρωση του &#34;Καραϊσκάκη&#34;, περνάμε τον &#34;Σκλαβενίτη&#34; και φτάνουμε στο φανάρι της Δωδεκανήσου &#40;είναι το ίδιο φανάρι όπου ξεκινάει λοξά αριστερά η Γρ. Λαμπράκη για το κέντρο του Πειραιά&#41;.
Στρίβουμε στη Δωδεκανήσου δεξιά και προχωράμε μέχρι το φανάρι της Αγίου Ελευθερίου.
Στην Αγίου Ελευθερίου στρίβουμε πάλι δεξιά και προχωράμε μέχρι να συναντήσουμε στο αριστερό μας χέρι τη Σερίφου.
Επί της Σερίφου, στο Νο 57, δέκα μέτρα από την Αγίου Ελευθερίου, βρίσκεται η &#34;Αλλη Σκάλα&#34;.
Οσοι έχουν τη δυνατότητα να έρθουν με ταξί ή άλλο συγκοινωνιακό μέσο, θα κάνουν πολύ καλά. Εκτός από το ότι θα πιούμε αρκετά για να είμαστε σε θέση να ύστερα να οδηγήσουμες, υπάρχει και κάποια δυσκολία στο παρκάρισμα.
Παραθέτω και το χάρτη.
http://www.rembetiko.gr/forum/messages/53/103022.jpg

Ιωάννα
24.05.2006, 14:19
Για τους &#34;βιαστικούς&#34; στρίβει και από τη γωνία του σούπερ μάρκετ, και πέφτεις πάνω στη μικρή πλατεία. Εκεί ξεκινάει και η Σερίφου.

&#40;Τεστ ανεβάσματος εικόνας, ήταν πιο πολύ η παρέμβασή μου...&#41;

http://www.rembetiko.gr/forum/messages/53/103028.jpg

Νίκος
26.05.2006, 00:58
Πάντως δεοντολογικά, η οργανωτική επιτροπή δεν δούλεψε καλά. Και εγώ δεν ξέρω, αφού δεν ειδοποιήθηκα σχετικά, αν ανήκω στους 100 πρώτους ή αν θα μου δειχθεί πόρτα. Ίδωμεν.

Αρης
26.05.2006, 08:07
Απαντάω εγώ, επειδή ο &#34;υπεύθυνος&#34; είναι στην επαρχία και μπορεί να μην έχει πρόσβαση:
Νίκο, μέσα είσαι. Θα σε ειδοποιούσαν αν ίσχυε το αντίθετο.

admin
26.05.2006, 23:59
Παιδιά, όσοι έχουν στείλει email μέχρι 16/5 είναι μέσα. Από τη στιγμή που γέμισε το μαγαζί 16/5 έκανα ένα posting και ανέφερα ότι δε δεχόμαστε άλλους. Οπότε Νίκο δεν τίθεται πρόβλημα...τα λέμε την Κυριακή.

Πάνος
28.05.2006, 06:12
Παιδιά, μη ξεχάσετε οπτικοακουστικό υλικό και για μας τους υπόλοιπους.

Από μένα ευχές για μια όμορφη μάζωξη, να είναι μια μέρα πιο όμορφη απ&#39;ότι προσδοκάτε, και να τα εκατοστίσουμε &#40;και τα χρόνια του Φόρουμ και της Κλίκας&#41;. Να είστε καλά, Γιώργο, διαχειριστές, κι όλοι εσείς αγαπητοί συμφορουμίτες και συμφορουμίτισσες.

Πιέστε μια κούπα στην υγειά μας...

Κώστας
28.05.2006, 07:22
Εύχομαι για μια επιτυχημένη μάζωξη, να περάσετε καλά με όμορφες πενιές και καλό κρασί.

Θα ερχόμουν οπωσδήποτε από την Μυτιλήνη ειδικά για την συνάντηση αυτή, έτσι για να γνωριστούμε,
αλλά ειδικά την περίοδο αυτή μου είναι αδύνατον μια και ο γιος μου δίνει Πανελλαδικές Εξετάσεις.
Πιστεύω να βγάλετε αρκετές φωτογραφίες και κανένα ηχητικό ντοκουμέντο.

Γιώργος
28.05.2006, 11:02
Καλημερα !!
Η προμαζωξη χθες βραδυ πηγε μια χαρα !!
Η ρετσινουλα μια χαρα ... ηπιαμε αφοβα και παιξαμε ασυστολα ...
Με χωσανε στη κιθαρα ως αναμενοταν, αλλα χαλαλι !!

Αναμενουμε και την κυριως μαζωξη αργοτερως ...
Οι οργανωτες φαινεται να εχουν καλη δουλεια
αλλα κρατανε τα χαρτια κλειστα
...αναμενονται εκπληξεις !!
Ιδωμεν και ακουσωμεν ...
θα πιουμε και μια και παραπανω για οσους δεν θα ερθουν ...

giorgos*
28.05.2006, 18:28
Αρτι αφιχθεις απο την ΑΛΛΗ ΣΚΑΛΑ ανεβαζω ενα βιντεακι για να παρουν μια γευση οσοι δεν μπορεσαν να ερθουν!!!
http://www.yousendit.com/transfer.php?action=download&amp;ufid=EF45F59A33A95EAD

Τάσος
28.05.2006, 23:47
Συγχαρητήρια στους διοργανωτές &#40;αλλά και στην διεύθυνση της εξαιρετικής &#34;άλλης σκάλας&#41;!!!

Ισαάκ
29.05.2006, 11:36
Μπράβο σ&#39;όλους τους φίλους μας που οργάνωσας μιά φοβερή γιορτή. Ήταν τέλεια!

ΥΓ: Το βράδυ που γυρίζαμε τον κυρ-Θύμιο στο σπίτι του, μόλις φτάσαμε μας έδωσε 4 CD, τόνα καλύτερο από τ&#39;άλλο.
1. Από τα 9/8 ζωντανή ηχογράφηση.
2. Θύμιος Στουραίτης από τις εκδόσεις PORTRAIT του 1995. Ορχηστρικό.
3. Ναργιλέδες και Μπουζούκια. Τραγουδά σ&#39; όλο το κυρ-Θύμιος. Παραγωγής Στέλιου Λιναρδάκη.
4. Κι ένα τελευταίο CD-R που γράφει Στραντιβάριους.
Όποιος τα θέλει, στη διάθεση του.

&#40;Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/ην isaac 29 Μάιος, 2006&#41;

&#40;Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/ην isaac 29 Μάιος, 2006&#41;

multi
29.05.2006, 12:21
Προσωπικά θα τα ήθελα πάααρα πολύ αλλα με τις ελληνικές συνδέσεις μάλλον δύσκολο το Upload ε?
Είμαι ανοιχτός για ανταλλαγές παντός τύπου http://www.rembetiko.gr/forum/clipart/happy.gif

Αρης
29.05.2006, 12:51
Ισαάκ, τα συγκεκριμένα cd κυκλοφορούν και στο εμπόριο &#40;μπορεί να τα αναζητήσει κανείς π.χ. στο Music corner&#41;. Οι ανταλλαγές τέτοιων προϊόντων στερούν από κάποιους ένα έξτρα μεροκάμματο που το &#39;χουν ανάγκη.
Πρέπει να κρατάει ακόμα η χτεσινή σούρα, αλλιώς δε δικαιολογώ τη διάθεσή σου να τα &#34;μοιράσεις&#34;.

ΥΓ. Εξαιρούνται βέβαια οι περιπτώσεις &#34;αντικειμενικής δυσκολίας&#34;, όπως αυτή του Multi Kulti που βρίσκεται μακριά.

Ισαάκ
29.05.2006, 13:46
Άρη, δεν είχα ιδέα ότι πωλούνται. Σόρρυ, παιδιά αλλά μόνο σε φίλους που ζούν στην αλλοδαπή μπορώ να τα στείλω.

Multi, στείλε εμαιλ στο [email protected], να δούμε τί θα κάνουμε.

Πηά κταίσοίνι σωύρα;

konstantin
29.05.2006, 14:13
Επίσης και εγω θα ήθελα να ευχαριστήσω τους διοργανωτές για χτες. Ηταν τεράστια επιτυχία. Συγχαρητήρια!

Here is a video from yesterday for those you who unfortunately couldn&#39;t be there.

http://video.google.com/videoplay?docid=-811782764681866183

The quality isn&#39;t great, but its the best I could do working with Google. Try adjusting the image size from the arrow in the lower right corner for better results. Also try pausing and letting the video load first before viewing so there are no annoying buffering problems.

If anyone can help in providing accurate information about musicians and song so I can add it I would appreciate it. I don&#39;t want to embarrass myself with my ignorance, I do it enough with my Greek.

Thanks.

Πάνος
29.05.2006, 14:49
Μπράβο ρε παιδιά, φαίνεται πως ήταν φανταστικά... Κωνσταντίνε και Γιώργο&#42; σας ευχαριστώ για τα βίντεο. Επιπλέον φωτογραφίες και βίντεο ευπρόσδεκτες.

Ελπίζω η επόμενη μάζωξη να μη γίνει με την ευκαιρία της δεκαπενταετίας του φόρουμ... http://www.rembetiko.gr/forum/clipart/crazy.gif

Αναστασία
29.05.2006, 15:47
Μπράβο κι από μένα ρε φοβεροί τύποι του φόρουμ και της Κλίκας.Περάσαμε πολύ ωραία,αν και είχε ομολογουμένως πολύ ζέστη.
Εύχομαι η επόμενη να είναι κάτω από κανα δεντράκι,να χουμε και περισσότερη άπλα.
Ειδική μνεία βεβαίως κάνω στο Θύμιο, που τον υπεραγαπώ,αλλά και στους αγαπημένους απόντες Ιορδάνη και Σπύρο Λιόση.
Επίσης Ξεχωριστά θέλω να αναφέρω τον αγαπητό Κώστα Παναγιωτακόπουλο που έφαγε το πακετάκι της μεταφοράς του Θύμιου και του Σπόρου.
Βρήκατε μικρό παιδάκι και το βάλατε να τρέχει...
Κι επειδή δε θα το ανέφερε κανείς&#40; για ποιον χτυπάει η Καμπάνα Αδμίν?&#41;το λέω έγώ.
Αντε και του χρόνου...

Γιώργος
29.05.2006, 16:39
Χαιρετω τη ρεμπετοπαρεα απο το &#34;the mall&#34; !!
Σαν καλος τουριστας κι εγω στην Αθηνα ειπα ναρθω να χαζεψω ...

Ισαακ το παγωτακι χθες, στο τελος, ηταν ολα τα λεφτα !!
Σε σενα χρωστω οτι ξεμεθυσα ... και αυτο κατα τυχη ....
ετσι καταλαβα οτι οι παλιοι ξεραν να μεθανε αλλα ξεραν και να ξεμεθανε !!
Θελω να πω οτι ολα καλα και τελεια αλλα ενα γλυκακι στο τελος ελειπε http://www.rembetiko.gr/forum/clipart/happy.gif
Να το φροντισουμε στην επομενη μαζωξη ...

Κατα τ&#39;αλλα το σχολιο μου ειναι οτι οσοι δεν ηρθαν εχασαν ...

&#40;Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/ην yiorgosv 29 Μάιος, 2006&#41;

Ιωάννα
29.05.2006, 17:35
Xoχοχο!!! Τώρα κατάλαβα γιατί ξεμέθυσα! Από κάτι κουταλιές παγωτού που κατάπια! Κάποιος &#40;ούτε θυμάμαι&#41; γύρναγε και μας μεταλάμβανε παγωτάκι! Ευτυχώς, μετά ανοίξαμε τη ρακή του Βαβ. και ξανάρθαμε στα ίσια μας.
Βεβαίως, το γλέντι συνεχίστηκε στο BATMAN &#40;εκεί τέλειωσε και η ρακή&#41; κάνοντας παρεούλα στον Καλαφάτη μέχρι να ξημερώσει&#40;!&#41; για να τον πάμε στο λεωφορείο για τη Σκόπελο.
Ηταν εξαιρετική και η βραδυά και η παρεούλα μας!
Χάρηκα πολύ που γνώρισα τόσους φίλους, μετά από τόσα χρόνια !
Να το ξανα-ματα-κάνουμε !

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΦΟΡΟΥΜ !!! ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΟ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΕΠΑΛΞΕΙΣ! ΠΑΝΤΑ!

σημ: Φέρρη, η καρέκλα σου δίπλα μας δεν δόθηκε, έως το τέλος. Λέγαμε ότι κάποια στιγμή θα εμφανιστείς! Εσύ έχασες...

Ιωάννα
29.05.2006, 17:48
Ξέχασα! Το καπελλάκι σου -μάλλον- Τάσο Μ&#39;&#40;π&#41;, το χρειάζεσαι ή να το αφήσω εκεί που είναι, να μη σκονίζεται αυτή η ρώσικη φωτογραφική φυσούνα; http://www.rembetiko.gr/forum/clipart/happy.gif
http://www.rembetiko.gr/forum/messages/53/103047.jpg

Πάνος
29.05.2006, 17:51
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ!! http://www.rembetiko.gr/forum/clipart/rofl.gif

Σε καλό σου Ιωάννα!!

Ελένη
29.05.2006, 18:14
Χρόνια πολλά στο ΦΟΡΟΥΜ, στην ΚΛΙΚΑ και σε ΟΛΟΥΣ σας.
Πάντα να οργανώνετε πετυχημένες συναντήσεις.
Ελπίζουμε σε κάποια άλλη να έρθουμε και εμείς που δεν μπορέσαμε αυτή τη φορά.

Νά΄σαστε καλά,

άννα
29.05.2006, 18:51
Δέ ζηλεύουμε..&#40;ψ.....&#41;χαιρόμαστε.χάσαμε τη στιγμή αλλά μαζί σας είμασταν..όπου και άν είμασταν η σκέψη και το χαμόγελο εκείνη την ημέρα ήταν για τούτη τη παρέα.καλά νάμαστε να σμίξουμε και οι υπόλοιποι την άλλη φορά.καλό βράδυ παιδιά

Παναγιώτης
29.05.2006, 18:55
ΩΧ! Κάτι χάσαμε εμείς που λόγω υποχρεώσεων φύγαμε λίγο μετά τις 7 μμ, μισοσουρωμένοι. Ούτη τη ρακή του Γιώργου Β. δοκιμάσαμε, ούτε και ξεμεθύσαμε με παγωτό. Θα ξέρουμε όμως για την άλλη φορά.

Νά΄μαστε καλά να ξανανταμώσουμε. Μπράβο στους διοργανωτές και ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ. Πάντα τέτοια!!

Ιωάννα
29.05.2006, 19:45
Κατάλαβα... Οι περισσότεροι δε θα φάγανε παγωτάκι κι είναι ακόμα κρεβατωμένοι ή &#34;βάρκα-γιαλό&#34;!!!
&#40;Κουνάει ακόμα γμττττ...&#41;

ΠΑΠΑΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
29.05.2006, 21:11
μας έχετε αφήσει να περιμένουμε με ανυπομονησία για λεπτομέρειες της συγκέντρωσης, για οπτικοακουστικό υλικό και άλλα.Δηλαδή εμείς που δεν μπορέσαμε να ρθούμε τιμωρούμαστε σιωπηλά?
Ιωαάννα μου απο το σεισμό στην Κίνα κουνιέσαι δεν είναι κάτι ανησυχητικό.!΄
Α!και θέλω μια πληροφορία ,πόση ώρα έπαιξε ο Βαβουλές κιθάρα???
Αντμίν περιμένω πλήρη καταγραφή γεγονότων γιατί μπορεί να ειμασταν αλλού αλλά το μυαλό μας ήταν εκεί μαζί σας

θανασης
29.05.2006, 22:07
Χρονια πολλα λοιπον και απο μενα &#40;δυστυχως επρεπε.. και εφυγα νωρις χωρις ρακες και παγωτα &#41;.
Ηταν υπεροχη απογευματιά.
Μπραβο στους διοργανωτες θελει κοτσια θελει μερακι και θελει καρδια. Ξανανοιωσα αυτο που εχω &#34;ειπραξει&#34; επανειλημενα εδω μεσα: &#34;εχω και χαιρομαι να το δινω, να το μοιραζομαι, χωρις ανταλλαγμα χωρις προσωπικο οφελος&#34;.
Να ειστε καλα και να μας &#34;φτιαχνετε&#34; παντα με τετοια.
ΥΓ
χαιρετισμους στα παιδια απ το τραπεζι μας το &#34;11&#34;

Μυστακίδης
29.05.2006, 22:24
Ενα μεγάλο ευχαριστώ και απο εμένα και για την διοργάνωση και για την φιλοξενία.Επιτέλους σας γνώρισα από κοντά .Αλλά μαζευτείτε τώρα γιατί έχουμε κλίκα να βγάλουμε.

Τάσος
29.05.2006, 23:25
Πρός Ιω.Κλ.

Φυλάξατε το καπελλάκι ως κόρην οφθαλμού,ώστε εγκαίρως να γίνει σεμνή τελετή παράδοσης-παραλαβής,σε γνωστό καφέ γνωστής πλατείας.

Ευχαριστώ

Τάσος Μπ.

Αγγελική
29.05.2006, 23:48
Δυστυχώς δε μπόρεσα να παρευρεθώ, ίσως και να φταίω που δεν το οργάνωσα εγκαίρως. Μπράβο σας πάντως, πάντα τέτοια και πάντα γλέντια!! Στο επόμενο &#40;και εύχομαι να γίνει σύντομα&#41; υπόσχομαι να τα πιούμε όλοι μαζί!!

Υ.Γ. : Γιώργο Παπαβασιλείου, σα να κάναμε βλάκεία που δεν τσακιστήκαμε να πάμε Αθήνα.
Δε πειράζει, προς γνώση και συμμόρφωση...

Νίκος
30.05.2006, 00:54
Τάσο, εγώ ήξερα οι γκόμενες &#34;ξέχναγαν&#34; την ομπρέλα τους στο σπίτι μας &#40;Γερμανία γάρ&#41;, όχι το καπελάκι. Μπράβο και από μένα στους διοργανωτές!

Γιώργος
30.05.2006, 10:25
Ναμαστε Κρητη και παλι ...
Λοιπον σχετικα με το παγωτακι ημουνα τυχερος γιατι ετυχε να βρισκομαι κοντα στην πορτα οταν ενα συμπαθητικο γκαρσονι του μαγαζιου μπηκε μεσα με μια γαβαθα ασπρο παγωτο &#40;καϊμακι&#41; και το εδωσε με τυφλη υπακοη στον Ισαακ που το ειχε παραγγειλει !! Ενας Θεος ξερει απο που πηγε και το εφερε ... οποτε στην κατασταση που ημουνα το ζηταγε ο οργανισμος και δειλα δειλα του ζητησα λιγο οποτε ο καλος μου φιλος Ισαακ μου εδωσε 2-3 κουταλιες.
Αμεσως βλεποντας την ευεργετικη επιδραση αλλα και λογω του οτι ηταν πολυ ευγεστο, του ειπα να να δωσει και στην Ιωαννα ... οπερ εγενετο !!
Και παλι ευχαριστω Ισαακ !!

Ισαάκ
30.05.2006, 11:04
Όταν καίει το εσώψυχο από το ασταμάτητο αλκοόλ που ο καλός μας ΚΚΤΜ δεν σταμάτησε να μας προμηθεύει πρέπει κάπως να σβήσει η φωτιά.
&#40;Πάντως μεταξύ μας, το&#39;χα ξεχάσει το παγωτάκι. Μήπως ήμανε ολίγον πίτα; Μήπως;&#41;

Γιώργος
30.05.2006, 11:14
Παμε τωρα στα απαραιτητα credits και οταν λεω απαραιτητα εννοω απο βαθους καρδιάς !!

Ευχαριστω τους διοργανωτες -ΚΛΙΚΑ συσσωμη-Γ.Παναγιωτακοπουλο,
Σ.Ηλιοπουλο, Α.Νικολαιδη, Κ.Κουρουνη, Γ.Κατσιμποκη, Φ.Κουτελιερη-
&#43; Κωστα Κατσιμποκη, συζυγο αδμιν, Κωστα Παναγιωτακοπουλο- για ολα !!
Ξερουν αυτοι ... και για την προμαζωξη βεβαια του Σαββατου !!

Ευχαριστω τον Παναγιωτη Καγιαφα επισης για ολα !!
Ευχαριστω την Ιωαννα για την καλη παρεα και τις ανεκτιμητες πληροφοριες, τον Αγγελακο για τις πεννιες του και τη φιλια του, τη συζυγο Αγγελακου, την Αλικη διοργανωτρια της Σπαρτης &#40;αναμενουμε Τζουανακο&#41;, τον Αγαπιο επισης για τις πεννιες του &#40;αν και δεν επαιξε την Κυριακη, επαιξε ομως το Σαββατο&#41; και τη φιλια του, τη Μαριλενα για τις φωτογραφιες και τα σχεδια για Ιρακ ... το Θαναση Καμπα και τη Δημητρα, τον Ισαακ και την συζυγο του, τον Ανδρεα και την αρραβωνιστικια του &#40;πατριωτισα&#41;, τον Τασο Μπιμπλη, τον Θοδωρη Γουνελα, τον Γιωργο Παπαγεωργιου &#40;Τζουανακο&#41; και το Γιωργο Παπαγεωργιου με την παρεα του &#40;γεια σου Κοντουδακη !!&#41;, τον Θ.Διαμαντιδη μετα της συζυγου, Νικο Πολιτη, Μακη αδμινορα του sealabs, Γ.Λιανο, Π.Δουκερη, Φωτη γεωπονο, Γιωργο&#42; με τα λουλουδια του, τους συναδελφους κιθαριστες Γιωργο Καπή και Κωστα Λιμακη &#40;πατριδα !!&#41; με την παρεα του, τον &#34;μουστακια&#34; με την παρεα του, τον φιλο Πλακιωτη &#40;δε θυμαμαι ονομα&#41; με τις συλλογη απο ρεμπετικες κιθαρες και την πολυ καλη τραγουδιστρια Γιωτα Αποστολακου για την καλη τους παρεα !!
Επισης ιδιαιτερη μνεια στους επαγγελματιες μουσικους και τις παρεες τους
και τη χαρα μου που γνωρισα ή ξαναειδα ή και επαιξα μαζι τους,
Γιαννη Σταματιου &#40;Σπορο&#41;, Θυμιο Στουραϊτη, Κωστα Καλαφατη, Γρηγορη Βασιλα, Αρη Κουκο, Δημητρη Μυστακιδη, Αφεντουλα Ραζελη, Παναγιωτη Αστεριαδη, Κωστα Τσιγκο και τον αδερφικο μου φιλο Παναγιωτη Μπαρμπεριου με την παρεα του !!
Επισης ξεχωριστη μνεια με τη χαρα μου που τους γνωρισα στους σημαντικους μουσικους παραγοντες
Παρη Μητσου, Βαγγελη Αρναουτακη και τον Γιωργο Κοντογιαννη με τον οποιο δεν προλαβα τελικα να γνωριστω ...
Επισης πολλα μπραβο στον Μαρκοζανη τον αξιο αυτο επιχειρηματια της &#34;Αλλης Σκαλας&#34; για το ωραιο στεκι που εχει φτιαξει αλλα και την καταπληκτικη κουζινα του και το κρασι του !!
Τι κρασοπιτες, τι κοντοσουβλι, τι σαγανακι, λουκανικο, σαλατα ... παιδια αυτα προλαβα, φευγαν σε ριπη οφθαλμου ...
Ακομα ενα μεγαλο μπραβο σε ολο το προσωπικο της &#34;Σκαλας&#34; που σταθηκαν στο υψος της περιστασης !!

Τι 5ετιες και του χρονου λετε ρε παιδια ;;
Και στην αλλη βολτα που λεμε εδω και συντομααα ...

&#40;Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/ην yiorgosv 30 Μάιος, 2006&#41;

&#40;Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/ην yiorgosv 31 Μάιος, 2006&#41;

&#40;Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/ην yiorgosv 05 Ιούνιος, 2006&#41;

ΓΙΩΡΓΟΣ
30.05.2006, 14:07
Γειά σας ρε παιδιά.
Τα πιό θερμά μου συγχαρητήρια για τη φανταστική μάζωξη και το κέφι που πρόσφεραν σε όλους μας τα παιδιά με τα τραγούδια τους και τις πενιές τους.
Μου θύμισε μια μάζωξη 20 ατόμων το καλοκαίρι του 1973 όταν ήλθε στην Ελλάδα ο Σταύρος Τζουανάκος,δυστυχώς, για τελευταία φορά.
Αυτή η μάζωξη είχε τα ίδια χαρακτηριστικά με την προχθεσινή, με τη διαφορά ότι έγινε καλοκαίρι στη Μονοβασιά.
Και εκεί, περόλο οτι είμαστε λίγοι, περάσαμε φανταστικά με τις πενιές και τα τραγούδια του Τζουανάκου.
Πάντα τέτοια φίλοι μου. Θα έλεγα να κάνουμε Χριστουγεννιάτικη και Αποκριάτικη μάζωξη από δω και μπρΌς.
Θα έχει σίγουρα επιτυχία όπως είχε και η προχθεσινή.
Και πάλι συγχαρητήρια για την όμορφη μέρα που περάσαμε.
Περιμένουμε την επόμενη.
ΚΑΙ ΓΡΗΓΟΡΑ

ΛΑΖΑΡΟΥ
31.05.2006, 00:13
Χαιρετώ όλη την παρέα!Περάσατε καλά διάβασα!
Ζηλεύω λιγάκι,γιατί οι επαγγελματικές υποχρεώσεις από τη μιά,και η μετακόμιση στό χωριό από την άλλη,δε μ΄άφησαν να έρθω.
Η επόμενη συνάντηση νά&#39;ναι καλοκαιράκι,έξω,να μπορούμε όλοι βρέ παιδιά!Χαιρετίσματα Ιωάννα κ Γρηγορη,ευχαριστώ για τις ευχές σας,έστω κ&#39; καθυστερημένα!

Αρης
31.05.2006, 08:36
Εκ μέρους του &#34;Ρεμπέτικου Forum&#34; και της &#34;Κλίκας&#34;:
Ευχαριστούμε όλους τους φίλους και φίλες που μας τίμησαν με την παρουσία τους. Ιδιαίτερες ευχαριστίες στους μουσικούς που γέμισαν με το ταλέντο τους την εκδήλωση και αποτέλεσαν τη βασική εγγύηση για την επιτυχία της.
Επίσης ευχαριστούμε τη διεύθυνση και το προσωπικό της &#34;Αλλης Σκάλας&#34; για την υποδειγματική δουλειά τους.
Πιστεύουμε ότι η επιτυχημένη αυτή εκδήλωση θα λειτουργήσει ως πυξίδα για τη διοργάνωση πολλών τακτικότερων εκδηλώσεων.

ΒΑΣΙΛΗΣ
31.05.2006, 10:23
μπράβο σας ρε παιδιά. πάντα να περνάτε καλά και την επόμενη φορά ελπίζω να μπορέσουμε και οι βόρειοι να κατέβουμε σύσωμοι. μπράβο και πάντα τέτοια.
χαιρετίσματα σε όλους

giorgos*
31.05.2006, 21:26
Ο Σωτος σαν σωστος γνωστης πουρων αναβει με μεγαλη επιδεξιοτητα το πουρο τουhttp://www.rembetiko.gr/forum/messages/53/103055.jpg

giorgos*
31.05.2006, 21:33
Το 11!!!http://www.rembetiko.gr/forum/messages/53/103059.jpg

giorgos*
31.05.2006, 21:43
Οι φωτογραφιες ειναι με το κινητο και γιαυτο ειναι λιγο θολες!!!
δεν ειχα κανει ρυθμισεις σωστες!!
Ολοι ακουν με προσοχη τον Αρη!!!http://www.rembetiko.gr/forum/messages/53/103065.jpg

giorgos*
31.05.2006, 21:49
Βαβουλες &amp; Σπορος http://www.rembetiko.gr/forum/messages/53/103069.jpg

giorgos*
31.05.2006, 21:57
http://www.rembetiko.gr/forum/messages/53/103072.jpg

Γιώργος
31.05.2006, 22:36
Κωστας Καλαφατης, Γρηγορης Βασιλας, Αρης Κουκος και Αφεντουλα Ραζελη
Ο Σπορος σε πρωτο πλανο ακουει και ψιλο συζηταει ...
Φορουμιτες και αλλοι απολαμβανουν !!

http://www.rembetiko.gr/forum/messages/53/103075.jpg

Γιώργος
31.05.2006, 22:42
Θυμιος Στουραϊτης και Δημητρης Μυστακιδης επι το εργον !!

http://www.rembetiko.gr/forum/messages/53/103078.jpg

Γιώργος
31.05.2006, 22:50
Θυμιος και Γιωργος Β. στο παλκο, Ιωαννα και
Παναγιωτης Βαρλας σε χορευτικη φιγουρα !!
Σε πρωτο πλανο ο Αγαπιος, στο βαθος ο Φρανκ
παρακολουθει ...

http://www.rembetiko.gr/forum/messages/53/103081.jpg

Γιώργος
31.05.2006, 23:03
Ισαακ ειπε :
&#40;Πάντως μεταξύ μας, το&#39;χα ξεχάσει το παγωτάκι. Μήπως ήμανε ολίγον πίτα; Μήπως;&#41;

Δεν ξερω τι ησανε, μαλλον κουρουμπελο ησανε ... εκτος αν ημανε εγω
κουρούμπελο και δεν ησουνα εσυ με το παγωτο, αλλα καποιος αλλος ...

Οχι ρε δεν κανω λαθος, σιγουρα εσυ ησουνα γιατι το γκαρσονι σου ειπε : ξερεις απο που το φερα αυτο ;; οποτε σκεφτηκα κι εγω οτι τον παρακαλεσες-διεταξες να φερει παγωτο οποτε μπορει και να πηγε ως το Καραισκακη ...
http://www.rembetiko.gr/forum/clipart/lol.gif

Πάνος
01.06.2006, 02:10
Συγκινήθηκα πάλι... συμφορουμίτες-ισσες ην άκσιον! Άντε, πάντα τέτοια!

Κατά τον Βασίλη πιο πάνω: την επόμενη φορά ελπίζω να μπορέσουμε και οι βορειότεροι να κατέβουμε σύσσωμοι &#40;Θοδωρή, Αντρέα, Λεωνίδα... http://www.rembetiko.gr/forum/clipart/biggrin.gif&#41;.

Πάνος
01.06.2006, 02:16
Ααααα, καλό καλοκαίρι!

Πώς ξεχνάει κανείς, βρε αδερφέ, πως είναι μεσάνυχτα 31 Μάη προς 1 Ιούνη, ειδικά όταν η θέρμανση καίει στη προτελευταία σκάλα γμτ... http://www.rembetiko.gr/forum/clipart/angry.gif

Θοδωρής
01.06.2006, 10:40
Να ειστε καλά να ανταμώνετε ...

Και ας ελπίσουμε και καποια στιγμή να μπορέσουμε να κατέβουμε και μεις, ετσι Πάνο;

Οσο για τον καιρό, ευτυχώς σε λίγες ώρες πετάω για Ισπανία - οπου εκει το καλοκαιράκι εχει ηδη ξεκινήσει http://www.rembetiko.gr/forum/clipart/happy.gif

Μαργιάννα
03.06.2006, 19:24
Μπράβο βρε μαγγίτες συγχαρητήρια για το φόρουμ για την κλίκα και για το κέφι σας στην μάζωξη και σε άλλα τέτοια με υγείες!
Νά&#39;στε όλοι καλά κι ευχαριστώ για το υλικό που ανεβάσατε, να πάρουμε κι εμείς από μακράν και νοερώς μια γεύσιν.

gyristroula
03.06.2006, 22:49
Να πω ενα γεια σε ολους - μια και ειμαι νεα στην παρεα.
Περασαμε πολυ καλα και την Κυριακη και το προηγουμενο βραδυ!!
Τις καλυτερες ευχες μου για την συνεχεια και ενα ευχαριστω στον Γιωργο Β. για τις φωτογραφιες και τα καλα του λογια και στον Αγαπιο που με καλεσε.

Να βρισκομαστε να περναμε καλα......

Θοδωρής
04.06.2006, 20:38
&#34;Το λάθος μου αισθάνομαι&#34;.
Αφιερώνω το υπέροχο αυτό άσμα του Κερομύτη στους οργανωτές της εξαιρετικής εκδήλωσης και στους συνφορουμίτες που συνευρεθήκαμε στην Άλλη Σκάλα, αφού έπρεπε να περάσει μια βδομάδα για να αξιωθώ να γράψω τις θερμές ευχαριστίες και τα Συγχαρητήρια για τη Συνάντηση.
Επίσης ευχαριστούμε τους πλέον φιλότιμους της παρέας για το υλικό που ανεβάζουν από τη συνάντηση.

Γιώργος
06.06.2006, 00:42
Σορρυ Αλικη Β. για την παραλειψη, το διορθωσα.
Χαρηκα που σε γνωρισα και πιστευω το καλοκαιρι να τα πουμε εκτενεστερα ...
Καλη διοργανωση !!

Γυριστρουλα, νασαι καλα !!

Και εσυ φιλε Θοδωρη !!

Γιώργος
07.06.2006, 19:34
Επισης Παναγιωτη Κωτσοβιλη συγγνωμη για την παραλειψη. Σε χαιρετω και χαρηκα που σε γνωρισα !!
Δεν τα ειπαμε καθολου και φταιει το αγχος πρωτα απ&#39;ολα μια και παιζαμε πρωτοι και μετα θυμασαι ημουνα στην πριζα διαρκως ...
Πιστευω στην επομενη μαζωξη να βρουμε χρονο να τα πουμε εν ειδη στρογγυλης τραπεζης,
πριν πλακωσουμε τα κοψιδια, τα κρασια και τις πεννιες ...

Ιωάννα
08.06.2006, 04:01
Ελπίζοντας πως όλοι ξεμεθύσαμε &#40;!&#41; προτείνω μάζωξη για τον 1 ΧΡΟΝΟ ΤΗΣ ΚΛΙΚΑΣ, μιας και στην εκδήλωση είχε την τιμητική του το ΦΟΡΟΥΜ και οι &#34;κλικαδόροι&#34; την κάνανε γυριστή &#40;παιχτικά...&#41;.
Ας είναι καλά ο ακούραστος Βαβ.!!!
Μόνον αυτός ήταν ασταμάτητος-απρόοπτος-ασυγκράτητος-απύθμενος !!!

&#40;Naggel...εσύ τσιμουδιά...&#41; http://www.rembetiko.gr/forum/clipart/happy.gif

Παναγιώτης
08.06.2006, 09:38
Ο πολυπράγμων Βαβουλές χωρίς αμφιβολία υπήρξε καταλύτης της επιτυχημένης σύναξης. Να&#39;σαι καλά Γιώργη...

Γιώργος
08.06.2006, 11:00
Ιωαννα συμφωνω απολυτα. Οι Κλικαδοροι τη βγαλανε στη ζουλα.
Δικαιολογουνται ομως γιατι δουλεψαν πολυ για να οργανωθει αψογα αυτη η μαζωξη !!
Επρεπε νασουν ομως την προηγουμενη να ακουσεις Παναγιωτακοπουλο να παιζει &#34;Βαθεια στη θαλασσα θα πεσω&#34;
που ειναι ενα πολυ δυσκολο κομματι και ολη την Κλικα βεβαια σε μεγαλα ντουζενια !!

Ευχαριστω για τα καλα λογια Ιωαννα και Παναγιωτη
&#40;Ιωαννα αυτο το απυθμενος ειναι παρεξηγησιμο κοριτσι μου...&#41;
οσο για το καταλυτης Παναγιωτη, δε νομιζω, η χημικη αντιδραση και επιδραση του φορουμ
εχει πολλους καταλυτες !!

Τάσος
08.06.2006, 13:10
μηπως τα μπρόκολα που τρώει ο Βαβ ευθύνονται για την υπερδραστηριότητά του;

Γιώργος
08.06.2006, 13:36
Τασο θες να με εξισωσεις με τον Ποπαϋ μου φαινεται ...

ασε που δεν κυκλοφορει -δυστυχως- πολυ μπροκολο στην Κρητη ...

Πάνος
08.06.2006, 15:35
Η υπογραφή του Γ.Β. παραμένει για μένανε ένα από τα μεγάλα μυστήρια του κόσμου τούτου... Τί εννοεί ο ποιητής άραγε;

Πάντως, Γιώργη, σε βρίσκω ανενημέρωτο, ο Ποπάυ ως γνωστόν έτρωγε σπανάκι. Κι από σπανάκι, καλά νά&#39;μαστε, έχομε μπόλικο.