+ Απάντηση στο θέμα
Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 26 από 26

Θέμα: ΣΤΑΣΙΝΟΣ ΝΙΚΟΣ

Συντονιστής Το avatar του χρήστη Νίκος Πολίτης
    Φύλο
    Άνδρας
    Πόλη
    Αθήνα
    Συνθέτης
    Αρκετοί, παλιοί όλοι
    Μουσ. όργανο
    πολίτικο λαούτο, μπουζούκι
    Ταβέρνα
    Ελάχιστες, οι καλές έχουν κλείσει
    Άρθρα Blog
    15
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ο βαβουλας Εμφάνιση μηνύματος
    Όταν μπορέσω θα βγάλω μια φωτογραφία να την ανεβάσω αν συμφωνούν και οι διαχειριστές.
    φυσικά και συμφωνούν, περιμένουμε με ενδιαφέρον. Καλώς όρισες και καλές συζητήσεις!

Μέλος Το avatar του χρήστη Μπότης
    Φύλο
    Άνδρας
    Πόλη
    Καλαμάτα
    Συνθέτης
    Μάρκος, Τσαούς, Ανέστος...
    Μουσ. όργανο
    Μπουζούκι
    Ταβέρνα
    Διόνυσος
    Άρθρα Blog
    1
    Να και ένα που έπεσε στα χέρια μου. Αρκετά σκεβρωμένο γιατί ήταν παρατημένο σε ένα πατάρι για κάτι χρόνια.20160513_202057.jpg20160513_202046.jpg20160513_202014.jpg
    ...τι κι αν φορώ τραγιάσκα

Δόκιμο Μέλος
    Φύλο
    Άνδρας
    Πόλη
    Λιβαδεια
    Συνθέτης
    Τσιτσανης
    Ταβέρνα
    Το πειβολη του ουρανου
    αγαπητε φιλε ειδα το μπουζουκι τουνικου του στασινου που ανεβασεσ και σε πληροφορω εχω ακριβωσ το ιδιο μπουζουκι ειμαι ο κουνιαδοσ του στασινου γραψεμου μονο αν ειναι και με κοντο μανικι ο ηχοστου ειναι μοναδικοσ ηταν περασμενο με γομαλακα εαν ξερησ

--- Νέο μήνυμα προστέθηκε στις 23:43 ::: Το προηγούμενο μήνυμα δημοσιεύθηκε στις 23:17 ---

αγαπητε γεωργιε αγαπιε διαβασα αυτα που γραφεισ για το νικο στασινο και σε πληρωφορω ειμαι ο κουνιαδοσ του νικου ονικοσ ηταν απο την λιβαδεια και οχι απο τη δαυλεια οπωσ γραφτικε εχω φωτογραφιεσ του νικου και θα τησ ανεβασει ογυιοσ μου γιατι εγω ειμαι αρχαριοσστον υπολογιστη αν θεσ αλεσ πλυροφοριεσ γραψε μου να σου τισ δωσω

Φύλο
    Άνδρας
    Πόλη
    Καλαμάτα
    Συνθέτης
    Μουσ. όργανο
    Μπουζούκι
    Ταβέρνα
    Διόνυσος
    Άρθρα Blog
    1
    Φίλε Βάβουλα, το μπουζούκι αυτό είναι ενός φίλου. Δεν το έχω κοντά μου για να σου πω λεπτομέρειες. Δεν το κούρδισα για να ακούσω τον ήχο του γιατί φοβήθηκα μην του κάνω καμιά ζημια. ήταν πολύ σκεβρωμένο. Λίγο που το γρατζούνισα φάνηκε πως έχει γεμάτο ήχο, καλό!! Το μάνικο μου φάνηκε φυσιολογικό, γύρω στα 68 εκ. κλίμακα

Δόκιμο Μέλος
    Φύλο
    Άνδρας
    Πόλη
    Λιβαδεια
    Συνθέτης
    Τσιτσανης
    Ταβέρνα
    Το πειβολη του ουρανου
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Μπότης Εμφάνιση μηνύματος
    Φίλε Βάβουλα, το μπουζούκι αυτό είναι ενός φίλου. Δεν το έχω κοντά μου για να σου πω λεπτομέρειες. Δεν το κούρδισα για να ακούσω τον ήχο του γιατί φοβήθηκα μην του κάνω καμιά ζημια. ήταν πολύ σκεβρωμένο. Λίγο που το γρατζούνισα φάνηκε πως έχει γεμάτο ήχο, καλό!! Το μάνικο μου φάνηκε φυσιολογικό, γύρω στα 68 εκ. κλίμακα
    φιλε μποτι καλο ειναι να πεισ του φιλουσου να βρει ενα οργανοποιο καλο εαν ειναι αθηνα και να το φιαξει γιατι ειναι σπανιο οργανο εγω θα φυγω για την λιβαδεια αυριο δηλαδη στησ 20 6 αλα θα ερθει ο γυοσ μου σε λιγεσ μερεσ και θα σου ανεβασω φωτωγρα φια τχι κουνιαδοστουχου μπουζουκιου να το δεισ διορθωση ειμαι γαμπροσ του νικου και οχι κουνιαδοστου

--- Νέο μήνυμα προστέθηκε στις 22:32 ::: Το προηγούμενο μήνυμα δημοσιεύθηκε στις 22:11 ---

φιλε μποτη να πεισ του φιλουσου εαν ειναι αθηνα να το παι σενα καλο μαστορα μηπωσ και το φιαξει γιατι ειναι καλο οργανο και σπανιο το δικομου το ειχα ξυσει και το ειχα περασει γομαλακα δηλαδη λουστραρισμα στο χερι για οποιον ξερη τη ειναι ηγομαλακα και μηλαμαι γιαπολυ γλυκο ηχο αλα σε μερικα σημεια ειχε αρχισει να σαπιζει γιατι και γω το βρηκα παρατιμενο στο μαγαζι του νικου και το εφιαξα

--- Νέο μήνυμα προστέθηκε στις 22:58 ::: Το προηγούμενο μήνυμα δημοσιεύθηκε στις 22:32 ---

βαβουλασ γειασασ αγαπητη φοιλοιμποτη και αγαπιε εγραψα ενα λαθοσ ειμαι γαμπροσ του νικου και οχι κουνιαδοσ φευγω για λιβαδεια αυριο και σε λιγεσ μερεσ ερχεται και ογυιοσμου θα σασ ανεβασω φωτωγραφιεσ του νικου και μια συνεντευξη του νικου με φωτω στο μαγαζι που του ειχαν παρει απο την αμερικη ενασ δημοσιογραφοσ αλλατο κειμενο ειναι στα αγγλικα με τιτλο bilding boyzoykis πυ σημαινι νωμιζω κατασκευαζοντασ μπουζουκια οτι αλεσ πληρο φοριεσ θελεται ρωτησται και θα σασ τησ δωσω

Φύλο
    Άνδρας
    Πόλη
    Καλαμάτα
    Συνθέτης
    Μουσ. όργανο
    Μπουζούκι
    Ταβέρνα
    Διόνυσος
    Άρθρα Blog
    1
    Αυτό ακριβώς του είπα φίλε μου αλλά δυστυχώς δε νομίζω πως με άκουσε. Δεν παίζει μπουζούκι ο ίδιος, του πατέρα του ήταν και θα το κρατησει για ενθύμιο λέει... Τι να πεις; άλλο ένα όργανο που θα το φάει η σκόνη...

+ Απάντηση στο θέμα
Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Πληροφορίες θέματος

Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα

Αυτή τη στιγμή, 1 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα. (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Παρόμοια Θέματα

1. Νικος Αρμαος
    από marne στην ενότητα Συνθέτες - Στιχουργοί - Τραγουδιστές - Δεξιοτέχνες μουσικοί
    Απαντήσεις: 12
    Τελευτ.: 04.06.2015, 22:01
  2. ΠΩΛΕΙΤΑΙ ΜΠΟΥΖΟΥΚΙ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ ΝΙΚΟΥ ΣΤΑΣΙΝΟΥ 1980
    από aristomenis στην ενότητα Μικρές Αγγελίες
    Απαντήσεις: 11
    Τελευτ.: 23.09.2009, 17:01
  3. ΡΑΣΤ - ΝΙΚΟΣ ΜΑΜΑΓΚΑΚΗΣ
    από Μαρία στην ενότητα Ανακοινώσεις - Εκδηλώσεις - Συναυλίες - Εκπομπές
    Απαντήσεις: 1
    Τελευτ.: 31.05.2008, 15:11
  4. Νικος Περγιαλης
    από moysikantis στην ενότητα Στέκια στην Αθήνα
    Απαντήσεις: 0
    Τελευτ.: 07.12.2006, 04:01
  5. ΝΙΚΟΣ ΜΑΘΕΣΗΣ
    από sokratis στην ενότητα Συνθέτες - Στιχουργοί - Τραγουδιστές - Δεξιοτέχνες μουσικοί
    Απαντήσεις: 1
    Τελευτ.: 27.01.2002, 15:08

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό το θέμα
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  • Ο κώδικας BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας