Δοκιμές πληκτρολόγησης

Θα γράψω abcdefg με λατινικό αλφάβητο μέσα σε γωνιώδεις αγκύλες:

Θα γράψω το ίδιο μέσα σε διπλές γωνιώδεις αγκύλες:

<>

Το ίδιο, με μονές αγκύλες, αλλά με ελληνικό κείμενο:

<ελληνικό κείμενο>

Θα γράψω i μέσα σε γωνιώδεις αγκύλες, μετά μια λέξη, και μετά /i μέσα σε γωνιώδεις αγκύλες:

μια λέξη

Το ίδιο αλλά με b:

μια λέξη

Χμ, κατάλαβα. Το έχω ξαναδεί αυτό το σύστημα, έτσι δούλευε μέχρι πρότινος η Wordpress. Περίπου έτσι. Ό,τι είναι εντός γωνιωδών αγκυλών το εξαφανίζει, μαζί με τις ίδιες τις αγκύλες, και ορισμένοι συνδυασμοί στοιχείων όπως πρώτα i και μετά /i, ή πρώτα b και μετά /b, λειτουργούν ως εντολές μορφοποίησης κειμένου. Αλλά δεν πιάνει με το ελληνικό αλφάβητο (στη Wordpress έπιανε), μόνο με το λατινικό.

μια λέξη
μια λέξη

1 «Μου αρέσει»

Τώρα θα κάνω κάτι πιο ζόρικο: θα γράψω εντός αγκυλών a href= και κολλητά ένα λινκ, θα κλείσω τις αγκύλες, θα γράψω μια λέξη, και μετά /a εντός αγκυλών πάλι. Όλες οι αγκύλες γωνιώδεις, όχι [τέτοιες].

αυτοαναφορικότητα

Τρελιό, έτσι; Μπορούσατε να φανταστείτε πιο περίπλοκο τρόπο να βάζετε συνδέσμους, σε μια πλατφόρμα που ήδη έχει πολύ πιο απλό τρόπο να κάνεις το ίδιο;

<>

<ελληνικά>

μια λέξη

<>

<ελληνικά>

μια λέξη

επειδή, όπως βλέπεις, δεν έπιασε, η διαγραφή τμήματος κειμένου (ελληνικά ή λατινικά) με συνεχή γραμμή, χωρίς να εξαφανιστεί το κείμενο, πώς επιτυγχάνεται, αν επιτυγχάνεται;

Αφού σου λέει, χρησιμοποίησε Markdown ή HTML. Ο ζόρικος σύνδεσμος ήταν HTML

Γράφεις εντός αγκυλών τη λέξη strike, εκτός αγκυλών το τμήμα κειμένου που επιθυμείς να διαγράψεις, και ξανά εντός αγκυλών /strike, και ιδού:

το τμήμα κειμένου που επιθυμείς να διαγράψεις

αυτό παίζει να είναι BBCode. Σε Markdown

Strikethrough uses two tildes. ~~Scratch this.~~

Strikethrough uses two tildes.Scratch this.

Γράφεις εντός αγκυλών τη λέξη strike, εκτός αγκυλών το τμήμα κειμένου που επιθυμείς να διαγράψεις, και ξανά εντός αγκυλών /strike, και ιδού:Γράφεις εντός αγκυλών τη λέξη strike, εκτός αγκυλών το τμήμα κειμένου που επιθυμείς να διαγράψεις, και ξανά εντός αγκυλών , και ιδο

Χα! Ευχαριστώ Περικλή!

εύκολα το πιό διασκεδαστικό νήμα που έχω διαβάσει εδώ🤣