Ο καημός του τσοπάνου

Ο καημός του τσοπάνου

Χρήστος Γκατζέλης- Κιθάρα
Πάνος Χαραλαμπίδης- Μπουζούκι, φωνή
Δημήτρης Καπουράνης (Μπλέκος)- Μπουζούκι, φωνή

Σύνθεση του Κ. Μπέζου, κυκλοφόρησε το 1937 με το Ν. Γούναρη και τα Άσπρα πουλιά!
Μας έπιασε και εμάς η άνοιξη, ξύπνησε το βουκολικό στοιχείο μέσα μας και ξεχυθήκαμε στις πρασινάδες :slight_smile:
Καλή ακρόαση!

7 «Μου αρέσει»

Α, δεν το παρακολουθείς το φόρουμ Μπλέκο και με στεναχωρείς!

Κάποιος το είχε ήδη εντοπίσει και το παρουσίασε, ίσως (?) στο «Τι τραγούδι ακούμε τώρα». Ας με συχωρεί που δε θυμάμαι ποιος ήταν, το τραγούδι όμως το θυμάμαι καθαρά και είχε ήδη αρχίσει να μαζεύει επαινετικά σχόλια.

Ε λοιπόν, μπράβο σας κι από δω.

Το βρήκα, ο Λουκάς @loukasfilm ήταν: 🎵 Τι τραγούδι ακούμε... τώρα! - #2286 από loukasfilm

Δίκιο δίκιο απόλυτο σε όλα!
Εφόσον έχει ανεβεί ήδη, ας σβηστεί αυτό το νήμα εδώ :slight_smile:

Ευχαριστούμε για την ακρόαση κλπ!

Είναι η αλήθεια πως δε μπαίνω συχνά, όχι όσο συχνά εμπαινα παλιότερα. Πράγμα που συμβαίνει και με άλλα φορουμ που έιμαι μέλος. Μας έφαγε το fb; …Ξέρω και’γω ρε παιδί μου;

Καταρχήν συγνώμη που ανέβασα το δικό σου βίντεο, αλλά πραγματικά μου άρεσε πολύ και θεώρησα ότι μια τέτοια φρέσκια ματιά έπρεπε να διαδοθεί.
Τώρα από την άλλη, αν είναι να φτιάχνεις με την παρέα σου τέτοια όμορφα πράγματα, δεν πειράζει ας μπαίνεις και πιο σπάνια. :smile: :smile: :smile:

3 «Μου αρέσει»

Εγώ λέω, καλύτερα που υπάρχει κι από μόνο του. Φωτίζεται καλύτερα, και του αξίζει! Και στο κάτω κάτω γι’ αυτό υπάρχει αυτή η ενότητα του φόρουμ.

3 «Μου αρέσει»

Κάνενα θέμα, εγώ ευχαριστώ!
Το είχαμε παίξει παλιότερα πριν τον covid19 κάποιες φορές, το θυμήθηκαμε ξανά και είπαμε να το κάνουμε βίντεο.
Είναι αγαπημένο κομμάτι, για εμένα μέσα στα 10 καλύτερα από άσπρα πουλιά.

6 «Μου αρέσει»

Αυτό είναι, κάλιο πραγματική μουσική στην πραγματική ζωή παρά συζητήσεις στην ψηφιακή ζωή :wink: :arrow_up: :arrow_up: :arrow_up: :arrow_up: :100: . Μπράβο μάγκες.

2 «Μου αρέσει»

Ααα όλα κι όλα!
Εγώ μέσα απο τα φόρουμ έμαθα και μαθαίνω πολλά ωραία πράγματα, χώρια απο τις καλές γνωριμίες που έχω κάνει!
Το πρώτο μου όργανο μου το χάρισε ένας φίλος εδώ, και ξεκίνησε η ένδοξη πορεία :laughing:
Εμ πως;

4 «Μου αρέσει»